Ponuka

Nástroj na mieru – vyberte si váš WoodPack

Nástroje WoodPack sú vyrábané z rôznych druhov drevín, od čoho sa vyvíja výsledný zvuk nástroja a tiež cena. Nástroje sú najčastejšie ladené do stupnice D mol, v prípade, že máte záujem o iné ladenie (akúkoľvek tóninu, či stupnicu), kontaktujte ma prosím, vyrobím vám nástroj na mieru.

Borneo Mahogany

je najpoužívanejším drevom pri nástrojoch WoodPack. Patrí vizuálne medzi drevá s jemnejšou kresbou, akusticky je vyvážené, s teplým tónom a príjemnými alikvótami. Táto drevina pochádza z Bornea.

Wenge

je veľmi odolné extra tvrdé drevo s vynikajúcimi rezonančnými vlastnosťami. Má vynikajúci rezonančný pomer medzi základným a vyššími harmonickými tónmi, znie vyvážene. Čierno-šedá kresba tejto dreviny je využívaná na vykladanie interiérov luxusných automobilov či lodí. Wenge pochádza prevažne zo západnej Afriky.

Santos Rosewood

známy ako Bolívijský palisander patrí v súčasnosti k najcennejším drevám práve pre spojenie akustických a vizuálnych vlastností. Po tom, ako bola zakázaná ťažba Brazílskeho palisandru, patrí Santos Rosewood k žiadaným materiálom na výrobu melodických perkusií na celom svete (marimba, xylofón).